Slavia 620

Tato vzduchovka se vyráběla ve velkém množství. Mnohé z nich slouží doteď. Možná tato recenze Vám pomůže si uchovat Slavii na dlouhá léta. Stoji za to.

 Začneme demontáži. Vše je nesmírně jednoduché. Odšroubujte 3 šrouby a oddělte železo od pažby. Vyndejte kolík a vytáhněte spoušť. Neztraťte pružinu. 

Slavia 620 spoušť
Slavia 620 spoušť
Slavia 620 uzávěr pouzdra

Odšroubujte závěr pouzdra, vyndejte pružinu a vodítko pružiny. Pro vyndání pístu, bude potřeba sundat hlaveň. Prvně zalomte vzduchovku, potom odšroubujte šroub. Vyndejte napínací páku, potom píst.

Slavia 620 napínací páka
Slavia 620 napínací páka

Také se musí zkontrolovat záskočka. Je lepší to rozebrat a promazat. Zaseklá záskočka dělá takovouhle brázdu.

Slavia 620 narážka
Slavia 620 narážka, brázda

Zpravidla je nutné vyměnit těsnění hlavně a těsnění pístu. Prosím nedávejte tam těsnění od 630/1/4. Radši si kupte O-kroužek NBR 70 6 x 2.5, pro některé pasuje 6×2.

Slavia 620 těsnění hlavně
Slavia 620 těsnění hlavně

Místo starého koženého těsnění pístu se může vložit nové. Přišroubujte k pístu takový hříbek.

Slavia 620 hříbek
Slavia 620 hříbek  ,těsnění pístu
Slavia 620 těsnění pístu

Položte těsnění na stůl a vložte hříbek s pístem kolečkovými pohyby. Nepoškoďte těsnění pístu dávajíc píst na místo. Někdy bývají písty pro staré těsnění 630/1. V takovém případě se může hříbek odstranit, provrtat a udělat závit M5 pro nový hříbek anebo nechat to tak, ale bude menší výkon. Pro ulehčení následné montáže je lepší projet namočeným v oleji prstem po okraji těsnění pístu, ale před těsněním nesmí být mast. Vraťte napínací páku a upevněte hlaveň. 

Pokud máte píst jiného druhu, je potřeba uříznout hříbek na soustruhu a udělat otvor se závitem M5. Pro návrat délky pístu je potřeba vložit podložku 4,5mm. Potom se dají montovat nejen moje těsnění, ale i od nových Slavia.

Montáž plynové pružiny je velmi jednoduchá. Vložte ji do pístu, tak aby část tyče zůstala zevnějšku. Kvůli tomu nechte vzduchovku zalomenou. Vkládáme tyč do podložky, a podložku do uzávěru pouzdra.

Slavia 620 plynova pružina
Slavia 620 plynova pružina
Slavia 620 plynova pružina
Slavia 620 plynova pružina

Tlačte na uzávěr, přidržujte hlaveň, a při tom vkládejte uzávěr do pouzdra a zavřete hlaveň. Upřete hlaveň do podlahy přes něco měkkého aby se podlaha nepoškodila. Přeneste co nejvíce své váhy na uzávěr pouzdra (úsilí kolem 50kg) a následně uzávěr pouzdra zašroubujte.

Slavia 620 plynova pružina

Je lehčí to udělat s něčí pomoci. Po několika otáčkách zapadne do závitu a už se může točit bez úsilí. Taky se může vložit klíč nebo šroubovák pro odlehčení práce. Po takových vylepšeních je střelba výrazně příjemnější. Rychlost 170­-190 m/s s diabolkou 0,5 g. Několik prvních výstřelu mohou být doprovázené trochou dýmu a pachu, to je normální.

Hlaveň ve starých vzduchovkách Slavia je opravdu 4,5mm a diabolky 4,51/2/3 letí zpravidla hůř.

Slavia 620 plynova pružina

Podobné příspěvky

Napsat komentář