Hatsan 1000, Hatsan 1000s, Hatsan Striker, Hatsan Striker Edge

Striker původně byla kopii Gamo Hunter 440. Jenže turci udělali všechno možné, aby zkazili dobrou vzduchovku.

Místo dvoučlenné natahovací páky začali dělat jednočlenné.

 Proto se stalo těžší vzduchovku natahovat. A nejhorší je, že pro výměnu těsnění pístu je potřeba odšroubovat šroub, který bez deformování odšroubovat nejde.

U všech Gamo a jejích čínských kopiích je poloměr na spoušťové páce, ale jen turci jej dali pryč. To hovoří o nepochopení konstrukce spouště. Proto je spoušť velmi těžká a nedá se s tím nic udělat, jen vyměnit spoušťovou páku.

Záskočka je ostrá a tenká a nemá správné úhly. To zapříčiňuje těžké zalamování hlavně a zavřít se dá jenom s „rozběhem“.

No a obyčejné turecké problémy: špatné pružiny, 4mm přepouštěcí kanálek, hnusné těsnění pístu.

Vylepšení spouště Hatan Striker
Dříve nebylo žádoucí vůbec nějak sahat na spoušť, jelikož záchyt pístu a spoušťová páka byli z měkkého materiálu a jakýkoliv zásah nebyl bezpečný. Teď turci dělaji tvrdé díly, ale geometrický nesprávné.
Zkusíme to napravit. Původně tato spoušť byla zkopírovaná od staré spouště Gamo. Liší se absenci poloměru na spoušťové páce. Kvůli tomu spoušťová páka vytlačuje záchyt pístu nahoru (proti síle pružiny) při stlačení na jazýček spouště.Proto se musí udělat poloměr na spoušťové páce a odstranit zaoblení na záchytu pístu. Potom je spoušť lehčí, ale moc dlouhá. Může se to ovlivnit přidáním vložky na kolik ve spoušťovým jazýčku.
Rozměry jsou individuální. Důležité je ponechat místo na pružinu a šetřit pojistku. Také je potřebná výměna za delší šroub nastavení spouště.
Když se všechno udělá správně, tak je spoušť jemná a předvídatelná.

Hatsan Striker tuning
Hatsan Striker tuning
Hatsan Striker tuning
Hatsan Striker tuning

Podobné příspěvky

Napsat komentář